środa, 28 marca 2012

Police!

(boyfriends cap, Pull&bear shirt, Zara jeans, Monnari necklace, silver belt from Mango, Nowhere shoes)

Szpilki Nowhere należą do rzeczy, na które długo się czeka i nie ma ochoty ściągać (w przeciwieństwie do tych, które przestają się podobać, gdy wyjmujemy je wciąż nowiutkie z szafy po kilkumiesięcznym leżakowaniu). Kupione spory czas temu i czekające cierpliwie aż zelżeją mrozy, w święto kobiet wyszły na ulice i od tej pory stanowią towar mocno eksploatowany. Tak się złożyło, że pasują absolutnie do wszystkich rzeczy, które ostatnimi czasy mam ochotę nosić.
Buty przyćmić może jedynie policyjna czapka, która przechodzi właśnie fazę mojego zauroczenia więc wybór ubrań w ostatnich dniach jest mocno determinowany okryciem głowy.
Męska (obowiązkowo za duża) dżinsowa koszula, to dla mnie już klasyka gatunku, luźne podarte spodnie kupuję regularnie od kilku lat bo są szalenie wygodne, a połączenie góry z dołem, to takie mrugnięcie okiem w stronę lat '90 i natchnienie tym świetnym zestawieniem. Jak to często bywa, kilka godzin po zdjęciach, natknęłam się na męską koszulę idealną będącą patchworkiem różnych tonacji jeansu, ale o tym następnym razem.

poniedziałek, 26 marca 2012

poniedziałek, 19 marca 2012

Grey way

(Marni at H&M pajamas, heels and shades, Zara fur&silver clutch %)
Idealne połączenie najwygodniejszej w świecie piżamy z fasonem przywodzącym na myśl garnitur z krótkimi szortami w wersji super light. Jest to właściwie jedyny zestaw z kolekcji Marni dla H&M, który od razu wpadł mi w oko, idealnie leży i jest naprawdę świetnej jakości bo wykonany z matowego jedwabiu. W zależności od dodatków, dobrze się prezentuje zarówno w wersji dziennej jak i wieczorowej, problem w tym, że jest tak wygodny, że ciężko go zdjąć. Buty przypominają mi moje super wygodne platformy z Zary kupione jakieś 5 lat temu i już mocno wyeksploatowane, więc gdy włożyłam na nogi ten egzemplarz z super miękkiej skóry, nie mogłam się oprzeć. Ostatnio najczęściej noszę geometryczne - srebrne i przezroczyste pierścionki oraz bransolety (+ paznokcie w wersji saute), które są subtelnym tłem dla stroju.
A tak poza tym, jak większość opiewam wiosenne słońce - uwielbiam pogodę, która właśnie panuje - stan gołych nóg i fruwających okryć.

ENG: Perfect combo of the most comfortable pieces from Marni at H&M: matte silk pajama (like ultra light short suit) and heavy leather shoes. Silk set is suitable at the same time for sunny day and sophisticated evenings. Recently I love to wear geometric jewellery - silver and transparent rings plus bare nails - they are the perfect background for the whole outfit.